Уапсен е Сашо Мијалков

Поранешниот шеф на УБК и братучед на Никола Груевски, Сашо Мијалков, поладнето е упасен и однесен во истражниот затвор Скопје, на издржување 30 дневен притвор за- ради опасност од бегство.

Од СЈО официјално ни ја потврдија оваа вест. Мерката притвор е изречена за предметите ,,Таргет“ и ,,Тврдина“.