УЕФА: Навивачите го избраа тимот на годината

Уефа го објави тимот на годината во избор на навивачите кои гласаа во изборот за најдобрите а гласале вкупно 1,8 милиони љубители на фудбалот од целиот свет. 

Во составот се наоѓаат четири играчи на првакот на Европа, Реал Мадрид  и тоа Рамос, Варан, Марсело и Модриќ, меѓу најдобрите се најде и Килиан Мбапе.