УЕФА поведе дисциплинска постaпка против Јунајтед и ПСЖ поради инцидентот на мечот во осминафиналето на ЛШ.

Англискиот клуб е на тапет поради поради однесувањето на домашните навивачи кои со пластични шишиња фрлаа по Ди Марија.

ПСЖ е под можна казна откако нивните навивачи на „Олд Трафорд“ користеа пиротехнички средства.