Холивудските ѕвезди Алек Болдвин и Џим Кери направија урнебесна емисија со имитација на ТВ дуелот меѓу претседателските кандидати, Доналд Трамп и Џо Бајаден.

По осум месеци на НБС се врати емисијата ,,Во сабота вечер во живо“ , која паузираше поради пандемијата.