Вториот дел од сезоната во ПМФЛ започнува в недела, тогаш во Тетово Шкендија го пречекува Вардар што е супер дерби во 19 коло.

Вардар беше активен во зимскиот преоден рок, во редовите на „црвено-црните“ од Скопје се врати Бразилецот Фелипе, тој ке има право на настап против Шкендија, од ФФМ потврдуваат дека сертификатот ќе биде навремено изготвен .

Средбите од 19 коло ќе се играат в недела со почеток од 14 часот.