Фотографија на денот: Потпишување на договор меѓу Белград и Приштина во Белата куќа

Претседателот на Србија Александар Вучиќ и премиерот на Косово Авдулах Хоти го потпишаа договорот за нормализација на економските односи во присуство на претседателот Доналд Трамп