ЕХФ на твитер им честиташе на сите селекции што обезбедија пласман на ЕП 2020 година во пресрет на последното коло во квалификациите.

Македонија со победата над Турциј, 25-26 и теоретски го обезбеди настапот на континенталниот собир следната година, против Грција во Струмица со победа ќе го потврдиме и првото место во квалификациите.

https://twitter.com/EHFEURO/status/1138921567969300481