Репрезентацијата на Исланд едноствано го прегази Бахреин  36-18 за прва победа  на Мундијалот. Бахреин по трет пат е поразен на шампионатот. Најефикасен кај Исланд  Тор Арнор Гунарсонсо 8 голови . Во следното коло Исланд се среќава со Јапонија, селекцијата на Бахреин за противник го има составот на Хрватска.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: