Селекторот на Полска, Јержи Бжечек го обајви составот за средбите со Македонија и Израел во квалификациите за ЕП 2020 година.

Полска на 7 јуни гостува во Скопје а во составот ќе ги има напаѓачите Левандовски и Пјонтек. Полска е лидер во нашата квалфикациска група со две победи од првите два меча, Македонија има четери бода, двете селекции немаат пораз и ова е дерби во третото коло .