Бразил во драматичен финиш ја совлада Србија со 24-22 и си ги зголеми шансите за пласман на третата позиција во групата „А“. Србија имаше многу технички грешки и период од над десет минути без постигнат гол што Бразил го искористи и запиша прва победа на Мундијалот.

ФОТО ГАЛЕРИЈА: