Централен митинг на СДСМ во Скопје

Во Скопје се одржува централниот митинг на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија пред платото на Влада на РМ. Околните улици се затворени за сообрќај и преполни со народ. Свое обраќање ќе имаат лидерот на СДСМ Зоран Заев и носителот на листа на ИЕ 1 Стево Пендаровски,а тој ќе биде придружуван од кандидатите за пратеници.

15230586_1823550661233217_7765916801568002548_n15267704_1823550667899883_1310394586524252194_n