Ципрас пречекан во Белград со највисоки државни почести

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е во дводневна официјална посета на Србија, пред палатата ,,Србија,, беше пречекан со највисоки државни почести.

Ципрас ќе разговара тет-а-тет со Вучиќ, по што ќе имаат прес конференција.Грчкиот премиер со себе води голема бизнис делегација, која ќе  учествува на Бизнис форум во организација на Стопанската комора на Србија

 

(Александар Вучиќ и Алексис Ципрас на аеродромот  “Никола Тесла” во Белград.)
АКО.мк,агенции