Ѓоковиќ го предаде мечот со Вавринка поради повредата на левото рамо

Српскиот тенисер , Новак Ѓоковиќ, речиси по два часа игра во полуфиналето на УС Опен, реши да му го предаде мечот на Стан Вавринка.

Ѓоковиќ имаше проблем со левото рамо уште од првиот меч, но не беше многу расположен да зборува за својата повреда на прес конференцијата, и покрај упорноста на новинарите.

На публиката не ѝ се допадна одлуката на Новак да го предаде мечот, па го испратија со свирежи.

https://twitter.com/i/status/1168399236154589184