Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, кој е дел од репрезентацијата на воведниот турнир на АТП пред одржувањето на Австралија Опен, им се заблагодари на Србите кои живеат во Австралија и кои секојдневно им даваат силна поддршка.

,, Serbian fans in Sydney. Amazing support. Thank you 🙏🏼 Hvala na fenomenalnoj podršci u Sidneju. Nosili ste nas do pobede! Volimo vas ❤🇷🇸🙏🏼🙌🏼 “-напиша Новак .