Новак Ѓоковиќ го победи Бернард Томиќ со 2-0 во второто коло на воториот Мастерс од серијата 1000 во Мајами.

Ѓоковиќ славеше со 7-6 и 6-2 против Томиќ по само 73 минути игра , за најдобриот тенисер во светот ова беше шеста победа против тенисерот од Австралија во исто толку натпревари.

Следен противник на Ѓоковиќ е Федерик Делбонис од Аргентина.