Ѓоковиќ се соочува со казна поради вознемирување на судијата

Видно нервозен поради двете казни за пречекорување на времето при подготовка за сервирање, српскиот тенисер влезе во расправија со францускиот судија.

На поминување тој го допре за патиките, што може да се смета како вознемирување, пишуваат странските спортски портали.

Потоа седна на своето место и му се обрати директно.

,,Одлична работа заврши, браво. Се направи себеси славен“-му рече Новак Ѓоковиќ.

1 FOTO: EPA/DAVE HUNT

Овој неконтролиран потег на Ѓоковиќ може да го чини и до 20.000 долари.

J

Уграђени видео


(@Eurosport_RU )

Новак Ѓоковиќ игра со Австриецот Доминик Тим и ја брани 8 титула на Австралија Опен.