Ѓоковиќ ја прослави победата во Токио со својот тим

Српскиот тенисер објави фотографија од својот тим по победата во Токио.

,,Одимеее…“-напиша Новак, највувајќи ги своите следни турнири на кои има очигледно намера да победи.

Новак Ѓоковиќ го освои турнирот во Токио без изгубен сет.