Младинскиот репрезентативец, Јакуп Бериша е нов играч на Шкендија, објави клубот од Тетово.

Бериша има 18 години има прволигашко искуство со Вардар но сега потпиша за актуелниот шампион Шкендија. Бериша веднаш отпатува за Турција каде ќе ги одработи подговките со својот нов клуб со кого потпиша професионален договор.