Шампионот на Италија, екипата на Јувентус со 3-0 славеше победа против Фросиноне.

Јувентус имаше полесен тренинг пред мечот со Атлетико во Мадрид во ЛШ кој се игра в среда. Головите за Јувентус ги постигнаа, Дибала, Бонучи и Роналдо.