Тифани Трамп, најмлада ќерка на американскиот милијардер и претседател, Доналд Трамп , се наоѓа во посета на Белград, објави Блиц.

Таа планира да остане тами 11 дена и како што пренесуваат српските медиуми, убаво се забавува со своето момче.

Тифани има 25 години и студира право.

Од кампањата на Трамп со ќерките Иванка и Тифани