Џенова го победи Лацио со 2-1 со гол постигнат во 93 минута, херој кај домашните Кришито .

Доменико Кришито го постигна решавачкиот гол на мечот меѓу Џенова и Лацио во 93 минута , Џенова освои 3 значајни бода. Лацио прв поведе на мечот со голот на Бадељ во 44 минута. Во вториот дел Лацио со головите на Санабриа и Кришито стигнаа до победа. Горан Пандев влезе во игра во 56 минута од средбата.