Џиџи Буфон нававачите го соблекоа по гаќи

Голманот на италијанската фудбалска репрезентација Џиџи Буфон остана по гаќи по тешката победа што ја извојува неговата екипа против Македонија. Порталот gol.mk , го регистрираше моментот кога популарниот Џиџи остана без својот спортски шорц и мораше да го прошета скопскиот стадион само по гаќи!

buifon-po-gaki

По завршувањето на натпреварот, дел од спортската опрема на славниот Буфон, заврши како сувенир во рацете на некои од навивачите.

Италија ја победи Македонија со 3 : 2.

Буфон