17 годишно момче убиено со нож во Ново Лисиче

Утрово во 00,35 часот во СВР-Скопје било пријавено дека на улицата „Февруарски поход“ во скопската населба Ново Лисиче започнале расправија од страна на неколку лица со А.Т. (18) кој бил во друштво со К.Д. (17), која продолжила и со физичка пресметка.

Во еден момент А.Т. извадил нож и му нанел повреди на Н.Х. (17). Н.Х. со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, каде починал, а А.Т. е пронајден и приведен во полициска станица. Се работи на расчистување на случајот, известува МВР.

Извор „Независен весник

7см од вашиот струк за 7 дена! Потребно ви еИзгледам како да имам 20, а имам 50! Тајната на мојата младост е во маската…Што прави вашиот мачор додека вие спиете!?