70 години Работнички

Најтрофејниот македонски кошаркарски колектив, екипата на Работнички го прослави својот 70. роденден со дерби-дуел против Фенербахче. Гостите од Турција го добија мечот со 32 коша разлика 60-92, но, резултатот остана во втор план,заради големиот јубилеј и Тодор Гечевски, кој го одигра својот последен меч и официјално и стави крај на кариерата.

70_%d0%b3%d0%be%d0%b4%d0%b8%d0%bd%d0%b8_%d0%ba%d0%ba_%d1%80%d0%b0%d0%b1%d0%be%d1%82%d0%bd%d0%b8%d1%87%d0%ba%d0%b8____12_ rabotnicki

Ревијалниот меч се одржа пред преполна сала гледачи, меѓу кои и гости и навивачи од Турција, како и познати личности од македонската општествено политичка сцена.

zvezdite-na-fenerbahce-3-1024x720

Прославата и ревијалниот натпревар за јубилејниот 70 ти роденден на еден од најдобрите македонски кошаркарски клубови на сите времиња, се одржа во спортската сала ,,Борис Трајковски”.