Скопје е отруено од палежи на ѓубре, пластика, гуми и секаков...

Нема јунак во градот и државата што сака , знае и може да се справи со континуираното труење на жителите на Скопје и околината. Секоја...

Тонеме во ѓубре и нечистотија, лошите навики и неорганизираноста на локалната...

Фотографии со преполни контејнери, расфрлано ѓубре насекаде, неисчистено и запуштено ни пристигнуваат од секаде. Последните се од Хиподром : И од Аеродром: Кревети, тоалетни школки, скапана храна,...

Интервју со повод на ТИ со Ристо Лазаров

  Ристо Лазаров на 11 октомври, 2018 година, ќе ја прими државната награда за животно дело, ,,11 Октомври“. Наградата му се доделува за постигнувањата и...

Уште еден протоколарен скандал-црвениот тепих се метеше пред нозете на Џејмс...

  Иако беше познато со денови дека американскиот државен секретар за одбрана, Џејмс Матис, доаѓа во посета на Македонија, протоколот и овојпат беше неподготвен. Неверојатно, но...

Бојаџи: Висар Вишка е културно-уметнички доктор Менгеле

Режисерот на филмот ,,Ругање со Христос“, објави дека  советникот на министерот за култура, актерот Висар Вишка, на неговиот ФБ профил неколку дена пред да...

Ексклузивно: Спортскиот новинар Бранко Илиевски е прв коментатор на македонски јазик...

Спортклуб воведе македонски коментатор за натпреварите на Македонија во Лигата на нации, дознава порталот АКО.мк, од свои извори.Прв натпревар со коментар на македонски јазик...

Бојаџи: Јас сум исплашен, тие се фалат дека ќе забранат уметничко...

Авторот на филмот ,,Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, кој на невидено крена голема прашина во Македонија, во емисијата  „Отворено“ на Алфа рече дека во...

Ристова Астеруд: Намалете со заканите и уцените, никаде не мрдате без...

Пишува: проф.д-р Каролина Ристова Астеруд   Хмммм , што да се каже за екстремно (само)залажувачки политички илузии и оперираност од реалноста , па уште со заканувачки...

Попови колнат, злобници се ситат на грчката трагедија и тоа сѐ...

Протојереј Митре Попоски (Хаџипопоски), кој во меѓувреме на својот ФБ профил си го додал и ,,презимето“  Македонски, во име на ,,Бог и божјата казна“...

Прекорени професионалци

(Одговор на Совет за етика во медиуми)   Почитувани,  сакам да Ви укажам дека како долгогодишен професионалец наводите за  претставката поднесена до Совет за етика од...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот