Со поместување на стрелките за еден час назад, започнува зимското сметање...

  Од ноќеска во 3 часот по полноќ, почнува зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се поместат за еден час назад, што значи...

Ибрахимовиќ купи јахта вредна 8 милиони евра

Додека се опоравува од повредата и се врати на теренот во дресот на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ слободното време го искористи да скокне до...

Стефан Богоев од СДСМ, кандидат за градоначалник на Карпош

Претседателот на Социјалдемократската младина, Стефан Богоев официјално ќе биде кандидат за градоначалник на Општина Карпош на престојните локални избори. Веста за кандидатурата на Богоев ја...

ФАТА Е ВИНОВНА

  Од проф.д-р Катерина Тодороска     Пред извесно време, „чистејќи го својот компјутер наидов на еден мој стар текст од 2007 година, кој беше објавен во тогашниот...

ГеноциДУИ?!

Од проф.д-р Катерина Тодороска Последниве денови сме сведоци на потребата од поттикнување на меѓуетнички немири во РМ. Лично, честитам на умешноста на советниците на криминалците од...

АКО… сакаш да уништиш држава, уништи го образованието

  Две книги, две држави, исти проблеми   Моево денешно писание се однесува на основата на секоја држава. Образованието. Многупати ги повторував кусите реченици кои докрај никој не...

ЖИВОТ

Кога ќе ја читате оваа колумна, вие ќе бидете на истиот портал, во кој навлегувавте од љубопитност, заради информирање, намерно, случајно, по грешка, на...

Канческа-Милевска може да патува во странство

Кривичниот совет ја одби жалбата на СЈО и нема да донесе решение за одземање на пасошот на Министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска. ,,Кривичниот совет при...

Демолиран Ургентниот центар во болницата „8 Септември“

Триесетина луѓе вечерва дивееле и ги искршиле влезните врати во Ургентниот центар во Градската општа болница „8 Септември“ во Скопје. Инцидентот се случил околу 18...

Диме Спасов тврди дека полицијата го „мести“

Дополнителниот заменик министер во Министерството за труд и социјална политика смета дека случајот е класична местенка од страна на опозицијата. Чекал транспарентна и чесна...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com