,,Колку многу статуи, овој град е луд“-Скопје 2014 како предизвик за...

Тал Оран е популарен видео-блогер, кој има речиси 90.000 претплатници на YouTube и 160.000 на Facebook. ,,Патувачкиот Клат“

Пожарите низ САД направија пустош, најпогодена е сојузната држава Орегон(видео)

Пожарите кои беснеат на западното крајбрежје во САД, оставаат пустош зад себе. Евакуирани се стотици илјади граѓани, а уништени...

Стотици илјади луѓе евакуирани, десетици мртви и исчезнати во пожарите во...

Повеќе од половина милион луѓе се евакуирани пред налетот на огнената стихија во сојузната американска држава Орегон. Има десетици...

По големиот пожар на островот Лезбос мигранти ги запоседнаа и локалните...

Повеќе од 12.000 мигранти останаа без никакво сместување на грчкиот остров Лезбос откако изминатите ноќи во два пожари изгоре целиот бегалски камп...

40.000 московјани ќе бидат тестирани со вакцината против Ковид 19

Локалната власт на главниот град на Русија објави дека од денеска ќе почне тестирањето на 40.000 московјани со вакцината против Ковид...

Маж уапсен во воз во Англија поради неносење маска и отпор...

Драматична снимка од апсење на 34 годишен патник во воз во Англија кој не носел заштитна маска, одбивал да стави, го навредувал...

По оздравувањето од Ковид 19 возможно е повторно заразување

Во Хонгконг и во САД, научници одвоено дошле до сознание дека еднаш заразени пациенти од корона вирус е возможно повторно да се...

Историската вест на Трамп за Ковид 19 е лекувањето со крвна...

Американскиот претседател, Доналд Трамп, објави историска вест, како што рече. ,,Одобрено е ново лекување и третман на коронавирусот, вклучувајќи...

Судска пресуда во Италија ќе ги остави 30 годишните ,,деца“ без...

Во Италија е донесена историска пресуда, пишуваат италијанските медиуми. Имено, судот пресуди против барањето на една мајка, таткото на...

Мелбурн со ограничувања и полициски час, се соочува и со кражби,...

Главна вест утрината на медиумите во Австралија е бркотницата на полицајци со 30 годишниот Џадон Тамати, кој откако бил тестиран на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com