Татко сѐ уште ги бара своите близначки по пожарот во Мати...

Јанис Филипопулос, трескавично се обидува да ги пронајде свои две ќерки, деветгодишни близначки, кои исчезнаа по катастрофалниот пожар во туристичкото место Мати на Атика,...

Тепачка со ножеви и мачети во сомнителен кварт во Барселона(видео)

Шпанските медиуми објавија видео снимка, која прво се појави на социјалните мрежи, од тепачка меѓу двајца мажи, вооружени со нож и со мачета. Како што...

Уапсен е 24 годишен возач на панорамскиот автобус што закачи во...

  24-годишен возач на панорамскиот туристички автобус, е уапсен откако предизвика трагедија, удирајќи со отворениот дел од автобусот во гранка, близу главниот град на Малта,...

Oтворен туристички автобус налетал на гранка во Малта, има загинати и...

Двајца туристи загинаа, 45 се повредени, две деца потешко, кога отворен туристички автобус налетал на гранка. Сите овие патници седеле во отворениот дел на автобусот...

14 млади канадски хокеари загинаа во сообраќајна несреќа

  Полицијата во Канада потврди дека 14 лица загинале кога еден камион и автобус со млад хокеј тим се судриле во петокот вечер. Тимот ,,Хумболт Бронкос“...

Грчките спасувачи тврдат дека доцна добиле пријава за исчезнатите македонски планинари

Во ексклузивниот разговор за „Нова Македонија“, директорот на ски-центарот „Ворас“ открива нови детали околу акцијата за пронаоѓање на планинарите Калина Велевска и Александар Миновски....

Сите 25 патници и членови на екипажот го преживеале падот на...

Авион на компанијата  "Vest vind", со 25 патници, меѓу кои и членови на екипажот, се урна при полетувањето, а според светските медиуми нема загинати. Несреќата...

Пустош, пепел и загинати во пожарите во Калифорнија(фото+видео)

Калифорнија е зафатена од огромни пожари, кои властите неколку денови не можат да ги стават под контрола. Уништени се огромни пространства со шума, илјадници куќи...

ВИДЕО: Трамп им фрлаше тоалетна хартија на Порториканците за да ги...

Американскиот претседател Доналд Трамп, го посети Порторико неколку недели по разорниот ураган, а за да ги увери Порториканците дека се грижи за нив- во...

Повеќе од 20 се убиени, а над сто лица повредени на...

Најмалку 20 лица беа убиени, а над 100  повредени, кога напаѓачот, кој е убиен во меѓувреме,  пукаше во музичарите на музичкиот фестивал во еден...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com