Србија е целосно поврзана со автопат од Македонија до Унгарија по...

Потпретседателката на српската влада и министерка за градежништво, Зорана Милановиќ, изјави дека е завршена последната делница од најкомплицираната досега изведба на автопат...

Цаноски ќе вложи 60 милиони евра во повторната изградба на ,,Космос“

Станбено-деловниот комплекспознат какао ,,Космос“ на Фијат Цаноски, повторно почна да се издигнува на старото место во населбата Ќерамидница близу универзитетот ФОН во...

До мај ќе заврши реконструкцијата на булеварот ,,Туристичка“ во Охрид

ЈП за државни патишта забрзано работи на реконструкција на булевар Туристичка во Охрид и на уште неколку други правци во охридско-...

За три години од проект до автопат Скопје-Блаце

Денеска, во Секретаријатот за европски прашања беше означен стартот на проектот за изградба на автопатот Скопје - Блаце, клучка Стенковец, на кој...

,,Скопје 2014“ се распаѓа, се одлепува ,,тоа што личи на мермер“...

Поголем дел од фасадите на зградите од проектот ,,Скопје 2014“, се направени од малтер што личи на мермер, како што може да се слушне...

Започна изградбата на станбено-деловниот комплекс и подземната сообраќајница кај Јужен булевар

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со заменик-претседател на Владата на Република Македонија Кочо Анѓушев, присуствуваа на одбележување на отпочнувањето на...

Влада: Нова траса за гасоводот низ Водно не е возможна

Владата на РМ одговори на барањето на повеќе еколошки организации, кои се разочарани заради продолжувањето на работата на Водно за гасоводна траса кон западна...

Започна изградбата на браната ,,Конско“ која ќе го реши проблемот со...

Започна изградбата на браната „Конско“, најголемата капитална инвестиција во земјоделството во последните 10 години. Вкупниот износ на инвестицијата е над 2,4 милијарди денари. Ова...

Китанов: Наш приоритет се патишта кои најодалечените точки во Македонија ќе...

Директорот на Јавното претпријатие за државни патишта, Зоран Китанов, денеска пред претставниците на медиумите ги презентираше остварените инвестиции на претпријатието за првите 6 месеци...

Министерот Сугарески и градоначалникот на Кавадарци Јанчев разговараа за инфраструктурни проекти

Mинистерот за транспорт и врски, Горан Сугарески оствари работна посета на општина Кавадарци. На средбата со градоначалникот разговарале за инфраструктурните проекти што се реализираат во...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com