Академик Фити: Паметна Влада знае да побара совет и препораки од...

Со промоцијата на најновото дело на академик Таки Фити: ,,Улогата на фискалната и на монетарната политика во стабилизацијата на економиите“, синоќа,...

Промоција на делото ,,Улогата на фискалната и на монетарната политика во...

Утревечер, завршува Научната и уметничка визита Охрид -  2019 , што втор месец се одржува во Куќата на Уранија - МАНУ во...

Ангеловска: Сакам да бидам предводник на промени во земја во која...

Идната Министерка за финансии, Нина Ангеловска , по објавувањето дека ќе биде предложена за оваа функција од страна на премиерот Зоран Заев,...

Во првите шест месеци во Србија влегле 1 милијарда и 520...

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави дека во првите шест месеци од оваа година во Србија влегле една и пол милијарда евра...

УЈП потврди дека сметката на 1ТВ е блокирана

,,Ве известуваме дека согласно Законот за даночна постапка УЈП е обврзана сите документи, информации, податоци или други факти до коишто дошла...

Партијата ДЕМОКРАТИ смета дека ,,Мој ДДВ“ е промашена мерка со ефект...

,,Партијата ДЕМОКРАТИ смета дека „МОЈ ДДВ“ е уште една, од старт импровизација, наводна „мерка“ за подобрување на животот на граѓаните. ДЕМОКРАТИ се...

Поврат на ДДВ за граѓаните на сметки до 30.000 денари

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев, министерот за финансии Драган Тевдовски, и директорката на Управата за јавни приходи Сања...

Во промет редизајнираните банкноти од 100 и 200 евра

Европската централна банка објави дека од денеска се пуштаат во промет банкнотите од 100 и 200 евра кои имаат нов дизајн.

Распишана е меѓународна потерница за екс директорот на ФЕНИ Јусуф Миракхмедов

За поранешниот директор на кавадаречки Фени Индустри, Јусуф Миракхмедов, е распишана меѓународна потерница во соработка со Интерпол. Тој...

Ненадејната смрт на Котен зароби 190 милиони долари на најголемата менувачница...

Kанадската менувачница на криптовалути, “KvadrigaCX”, соопшти дека нема да може да исплати 190 милиони долари од фондот на клиентите, бидејќи нејзиниот основач...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com