Во промет редизајнираните банкноти од 100 и 200 евра

Европската централна банка објави дека од денеска се пуштаат во промет банкнотите од 100 и 200 евра кои имаат нов дизајн.

Распишана е меѓународна потерница за екс директорот на ФЕНИ Јусуф Миракхмедов

За поранешниот директор на кавадаречки Фени Индустри, Јусуф Миракхмедов, е распишана меѓународна потерница во соработка со Интерпол. Тој...

Ненадејната смрт на Котен зароби 190 милиони долари на најголемата менувачница...

Kанадската менувачница на криптовалути, “KvadrigaCX”, соопшти дека нема да може да исплати 190 милиони долари од фондот на клиентите, бидејќи нејзиниот основач...

СДСМ по стапките на Груевски ќе продолжи со неговиот проект ,,Купи...

Значително намалени каматни стапки за проектот „Купи куќа, купи стан“, нови поволни модели и прецизирање на условите за добивање на субвенциониран станбен...

За отстранување на токсичниот линдан од Охис се потребни од 40...

Токсичниот линдан кој лежи затрупан во кругот на поранешната фабрика Охис, треба да биде отстранет во наредните 3-5 години. Средствата ќе бидат...

Италијански европратеник со чевел изгази документ на ЕУ (видео)

Италија одбива да ги прифати сугестиите на Европска комисија и да го смени буџетот за наредната година, во кој се укинати мерките на штедење. Пратеник...

Орце Камчев: Не сме имале похрабар лидер од премиерот Заев

Дали договорот со Грција, референдумот и промената на уставното име се важни за бизнисот и за општественото живеење? Дали тоа ќе ги промени условите...

Владата се откажа од модернизација на Клинички и ќе го врати...

На собраниската Комисија за финансирање и буџет, беше прифатен Предлог законот за изменување на Законот за задолжување на РМ кај Банката за развој при...

Владата тврди дека со набавката на нови возила се заштедува на...

Владата одговори на прозивките од опозициската ВМРО ДПМНЕ која бара да се раскине тендерот за набавка на 45 возила во износ од 1,7 милиони...

МКД.мк: ,,Пуцко Петрол“ за 18 месеци доби 395 тендери од државата!

Порталот МКД.мк објави дека фирмата „Пуцко Петрол" во сопственост на градоначалникот на ДУИ во Пласница, Исмаил Јахоски, доби нов државен тендер, овојпат на Службата за...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com