Гувернерката Бежоска и министерот Тевдовски во Брисел разговараат за економските политики

25 Мај 2018, Брисел - Според Извештајот на ЕК Македонија бележи најголем напредок во исполнувањето насоките на ЕУ во Програмата за економски реформи во споредба...

Премиерот Заев на отворање на нова фабрика за производство на соларни...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска присуствуваше на свеченото отворање на фабрика за производство на фотоволтаични соларни модули и производство на...

Се подготвува нов Закон за работни односи

Министерството за труд и социјална политика организира работилница на тема ,,Реформи на пазарот на труд во Република Mакедонија - Што можеме да научиме од...

Новиот Volkswagen Touareg наскоро ќе биде пуштен на пазарот

Технологијата го нагласува новиот Volkswagen Touareg – Лесно управување кое ги штити луѓето и животните кога се вози во мрак   Камерата за топлинска обработка...

СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци

    Пивара Скопје на пазарот го лансираше својот најнов пивски бренд - оригиналното СКОПСКО Нефилтрирано пиво. Оваа нова екстензија на СКОПСКО, создадена според вкусовите на...

Заев: По потпишувањето на Договорот со Бугарија економската размена порасна за...

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, денеска зеде учество на Виенскиот економски форум, кој како суштествена и комплементарна активност се организираше како дел...

Премиерот Заев се враќа во Софија на Виенски економски форум

По вчерашната средба со британската премиерка Тереза Меј во Скопје, македонскиот премиер денеска повторно престојува во Софија, на продолжението од ЕУ самитот. На 18 мај...

Тасева: Фени е поголемо од Скопје 2014

Слаѓана Тасева, претседателка на Трнспаренси Интернешенел, најавувајќи ја денешната прес конференција за Фени, напиша: ,,Незаконитост, дрскост и арогантно однесување на вклучените во телата на стечајот,...

СДСМ ќе го прифати предлогот на Иванов Ангеловска-Бежовска да биде идниот...

„На позицијата гувернер потребно е да застане човек кој ќе ја гарантира независноста на институцијата, кој ќе се грижи за развој и унапредување на...

,,Горско пиво“ со збогатен вкус и ново пакување

15 години  од појавувањето на пивскиот бренд  на македонскиот пазар „Горско пиво“     Под мотото „Твое пиво, твој начин“, „Пивара Скопје“ официјално го пушти во продажба „Горско...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот