Вработени во Фени молат за помош

По подолг молк  и воздржаност,  конечно до медиумите се обратија и вработените во кавадаречкиот комбинат за никел Фени индустри. Велат стравуваат за работните места,...

Милиони евра буџетски пари се трошат за одржување крстови и споменици

Последната информација во низата за разно-разни тендери и договори за одржување на неплански и непотребно изградените светлечки крстови, споменици и други луксузни нешта низ...

Јосифовски и Лекиќ купуваат акции на Макпетрол

На порталот СЕИ - нет е известено дека Претседателот на УО на Макпетрол Андреја Јосифовски и членот на УО Саша Лекиќ купиле 140, односно...

Секнаа субвенциите, избегаа авио-компаниите

Од неодамна, поточно во последните месец дена, патниците од нашата држава повторно ќе мораат да ги комбинираат своите летови доколку сакаат да стасаат...

Работниците на неготинската фабрика за кабли останаа и без работа и...

Речиси два месеца околу 118 вработени во неготинската Фабрика за кабли ,чекаат повторно да се вратат на работа . Во  септември од страна на...

,,Сити Мол” има нов сопственик

  Balfin Group, најголемата група на инвестиции во Албанија, ја објави продажбата на Скопје Сити Мол на Hystead од Велика Британија за 92 милиони евра. ,,Скопје...

Мирослав Мишковиќ го купи ,,Холидеј ин”

Српската компанија „Делта рил естејт” е новиот сопственик на хотелот „Холидеј ин” во Белград и на „Белекспо центар”. Ова го соопшти...

Повардарие престана да откупува грозје

Повардарие одлучи да ги затвори вратите за неоткупениот род грозје. Оваа нова ситуација на теренот ги избезуми лозарите. Информациите говорат дека соочени со огромните...

Штрајк заради намалени плати во туланата 8-ми Ноември од Неготино

Тулата се продава, а платите се намалуваат во Фабриката 8 ми Ноември во Неготино. Прифаќањето на планот за реорганизација на фабриката  која една година...

Потрошени 800 000 евра за нефункционален систем

Дополнителниот заменик министер за земјоделство Љупчо Николовски обелодени скандал со електронскиот ситем за наплата на субвенции, за кој иако биле потрошени близу 800 илјади...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com