УЈП и Министертво за финансии од 2008 до 2015 овозможиле поединци...

Перцепција на СЈО  која се заснова на голем број обезбедени пред се материјални, но и вербални докази е дека во периодот од 2008 до...

Државните институции имаат обврска да ги евидентираат вработените за да добијат...

Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски и директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска, денеска одржаа заедничка прес-конференција на која  информираа за...

4,2 милиона евра за увоз на струја за две недели

13.01.2017 Андреевски: 4.2 милиона евра досега за увезената струја, итно е потребна Влада на граѓаните!   ,,Неверојатни 4.2 милиона евра, според наши информации, ќе ги чини граѓаните...

Србинот Александар Обрадовиќ сепак вдомен во ЕЛЕМ!

Не стана директор на ЕЛЕМ, ама доаѓа на работа секој ден во ЕЛЕМ. Поранешниот директор на српското електростопанство, Александар Обрадовиќ, според информации на „А1он“,...

Фунтата паѓа заради одлуката за Брегзит

Британскиот министер за финансии, Филип Хамонд, изјави дека британската фунта ја губи вредноста поради тоа што инвеститорите стануваат се повеќе свесни дека Велика Британија...

Премиерот Заев и директорот Мизо заедно ја пресекоа црвената лента на...

Премиерот Зоран Заев и директорот на Дирекција за странски инвестиции Виктор Мизо, едниот од СДСМ, другиот од ВМРО ДПМНЕ, заедно ја пресекоа црвената лента...

Рајевски се откажа од милионскиот менаџерски договор и даде оставка во...

НЛБ банка извести дека нивниот долгогодишеен член на Надзорниот одбор и еден од директорите во банката Љубе Рајевски, поднел оставка. Согласно Глава 6 од Правилата...

Анѓушев: Со Планот за економски раст ќе се поддржуваат успешни компании

Со Планот за економски раст на Владата, ќе се поддржуваат успешни компании, односно оние кои имаат потенцијал дополнително да се развиваат. Со успешни компании,...

Груевски преку Фејсбук и подели задачи на Владата да ги заокружи...

Она што го најавив во ноември минатата година и на што интензивно се работеше во месеците потоа, денес започнува да се реализира. Почнува со...

Три месеци без плата вработените во фабриката за чевли ,,Кадоро Ото“...

Шрајкуваат вработените во ,,Кадоро Ото“ фабрика за чевли  во  Крива Паланка. Незадоволство,револт и гнев, кај вработените во фабриката за чевли Кадоро Ото во Крива...

Последни вести

Во Фокусот

Избор на авторот