Дарко Димитров ја аранжираше српската песна за Евровизија ,,Нови деца“(видео)

На Евросонгот во Лисабон, Србија годинава ќе биде претставена со песната ,,Нови деца“ во изведба на Сања Илиќ и „Балканика“. Автори на оваа песна се...

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на...

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо...

Се е подготвено за концертот на Стинг во Скопје

Претставниците на Авалон Продукција во континуитет информираат за концертот над концертите, а сега , дека се е подготвено за еден од најголемите концерти на...

Девојката на Роналдо ја провоцира свекрвата со провокативна фотографија

Девјката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез често сака преку социјалните мрежи да се пофали со својот изглед. Пред неколку дена мајката на Роналдо, Долорес ја...

Концерт на Македонската филхармонија со Мојца Злобко Вајгл

Македонската филхармонија вечерва во Домот на АРМ ќе одржи симфониски концерт „Импресии“. Како солист ќе настапи харфистката Мојца Злобко Вајгл од Словенија со изведба...

Без ,,домашна” музика на медиумите

Од денеска на македонските радио и телевизиски станици не може да се слушне македонска и српска музика. ЗАМП забрани емитување на песни од домашни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com