Што прават двајца тинејџери кога ќе добијат задача да свртат број...

Во ера на мобилни телефони, статичните, па уште со бројчаник за вртење, за новите генерации изгледаат како светско чудо.

Творецот на серијата ,,Грдата Бети“ пронајден мртов во хотелска соба во...

Силвио Орта(45), автор на мега популарната серија ,,Грдата Бети“ е пронајден мртов со прострелни рани во хотелска соба во Мајами.

Како реагираат децата кога во божикните подароци ќе најдат стар мобилен,...

Децата, но и возрасните се навикнати да добиваат убави и скапи подароци, или барем да го добијат очекуваниот подарок.

Лепа Брена во полна ,,Арена“ среде Загреб ја пееше ,,Ја сам...

Најголемата југословенска фолк ѕвезда, Лепа Брена, вчера сред Загреб одржа голем концерт. Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во...

Холивудската филмска легенда Кирк Даглас наполни 103 години

Глумецот Кирк Даглас денеска полни 103 години. Некогашниот славен глумец и холивудски заводник, Кирк Даглас, веројатно е најдолговечниот меѓу...

Мажите од СДСМ се вклучија во глобалнато движење за машкото здравје...

На ФБ страницата на СДСМ е објавена заедничка фотографија на неколу членови на СДСМ, со мустаќи, кои се носат во ноември како...

И претседателскиот пар не му одолеа на Ерос Рамацоти

,,Со речиси 20 албуми зад себе и 30 годишна кариера, Eros Ramazzotti остава траен белег на светската музичка сцена. На нашата...

Новак Ѓоковиќ собираше компири во селото Брзеќе на Копаоник

Најдобриот српски и светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, се пофали дека собрал една вреќа компири во село близу Брус на КоапоникКако што е...

Модниот стил на српската премиерка Ана Брнабиќ

Српската премиерка Ана Брнабиќ, со владина делегација престојуваше во еднодневна официјална посета на Македонија, во чии рамки беше отворена заедничката гранична контрола...

Сестрите Маријана и Росана после 17 години заедно во родното Куманово

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, вчера ги прими и разговараше со сестрите близначки, Маријана и Росана, по повод 500 години постоење на...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com