И претседателскиот пар не му одолеа на Ерос Рамацоти

,,Со речиси 20 албуми зад себе и 30 годишна кариера, Eros Ramazzotti остава траен белег на светската музичка сцена. На нашата...

Новак Ѓоковиќ собираше компири во селото Брзеќе на Копаоник

Најдобриот српски и светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, се пофали дека собрал една вреќа компири во село близу Брус на КоапоникКако што е...

Модниот стил на српската премиерка Ана Брнабиќ

Српската премиерка Ана Брнабиќ, со владина делегација престојуваше во еднодневна официјална посета на Македонија, во чии рамки беше отворена заедничката гранична контрола...

Девојче со даунов синдром им ја украде славата на Саемот за...

Петгодишно девојче од Здружението на деца со даунов синдром од Мостар ги воодушеви присутните на Саемот за венчаници, одржан минатиот викенд.

Овации за ,,модниот тигар“ на Вартекс дедо Тони (видео)

Конфекциската модна куќа од Хрватска, Вартекс, ја искористи славата на 82 годишниот Таљат Селмани-Тони од Загреб и го ангажираше како манекен на...

Избрани македонските мажи на годината

Владимир Чадиковски е Маж на годината за 2018 година, во изборот за Мажи на годината за 2018 во организација на Friday.mk и Моментум....

Прекрасната песна на Мартина доби спот по мерка (видео)

Во етер е пуштен спотот на Мартина, млада и перспективна македонска пејачка, која со песната ,,Мое мило“ настапи на Макфест. Прекрасната 20 годишна Мартина Митревска,...

Калиопи со нова песна ,,Пресуда” (видео)

КАЛИОПИ - НОВ СИНГЛ “ПРЕСУДА” “ПОНЕКОГАШ И ТАЖНИТЕ ЉУБОВИ МОЖАТ ДА БИДАТ УБАВИ” Песната пресуда е комплетно авторско дело на нејзиниот композитор, текстописец и продуцент Ромео...

Мијата го промовираше спотот за “Домаќинска” инспиран кога виткала сарми(видео)

Денеска во салата на "Кинотека на Македонија" , пејачката Мијата го промовираше спотот за нова композиција "Домаќинска'' во која таа е автор на текстот, а истовремено и го режираше...

Дуа Липа ќе пее пред финалниот меч од Лигата на шампионите...

Британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, ќе биде дел од церемонијата на отворањето на финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Киев, кога...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com