Албанец што се прави дека е Британец и го одзеде микрофонот...

Mомчето кое упадна на евровизиската сцена и ѝ го одзеде на момент микрофонот на британската претставничка додека пееше, на инстаграм постави фотографии од настанот...

Парискиот хотел “Риц” заработи рекордни 7,3 милиони евра од продажба на мебел

Луксузните парчиња мебел  на легендарниот хотел "Риц Париз“ се продадени на аукција за рекордни 7,3 милиони евра, соопшти аукциската куќа „Арткуриал“. Хотелот, кој е отворен во...

Врата од собата во која престојувал Боб Дилан продадена за 100.000...

Врата од собата во њујоршкиот хотел Челзи во кој престојувал американската музичка легенда Боб Дилан е продадена на аукција за сума од 100.000 долари,...

Фантастични фотографии од крвавата супер Месечина во Скопје и Охрид (Атанасовски,Кушевска)

  (Фото:Роберт Атанасовски, Скопје 31.01.2018) Вчера, голем дел од светот беше сведок на три небесни феномени, појавата на големата Месечина опишана како крвава сина супермесечина. Овој спектакуларен...

Денеска е најдепресивниот ден во годината

Третиот понеделник од јануари, е прогласен за најдепресивен ден од годината. Психологот Клиф Арнал истражувал кога луѓето се најнерасположени и дошол до заклучок дека...

,,Супа обавезно да јадете…мама“

,,Добив многу честитки и неизмерно сум ви благодарен. Но, оваа ми е омилена. Како уште да имаме 12 години 🙂 Мајка си е мајка 🙂 Среќна нова 2018...

Анима Мунди: Треба да се одерат 30 ракуни за да се...

Потребно е да се одерат живи 30 прекрасни ракуни за да се направи оваа крзнена бунда, напиша на својот ФБ профил здружението за заштита...

На едно место ,,најдобрите“ грешки во живо на ТВ за 2017...

The Sun на едно место ги собра нај-грешките во јавување во живо на повеќе светски телевизии. Новинарите, водителите , прогнозерите на време, не секогаш...

Зграда во Струмица накитена со новогодишни пакетчиња

Во близина на центарот на Струмица, кај старата автобуска станица, новата зграда позната како ,,Здравец“, го привлекува вниманието на возилата и минувачите. Под балконите...

Куче спаси девојка од крадец кој сакаше да ја ограби на...

„Медо е наш суперхерој. Медo за градоначaлник!“, коментираат луѓето на социјалните мрежи, откако се појави видеото од Подгорица, на кое се гледа како бездомно...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com