Принцот Вилијам и Кејт очекуваат трето дете

"Војводата и војвотката од Кембриџ се пресреќни што можат да соопштат дека војвоткињата очекува трето дете" - објави агенцијата Ројтерс. Среќната вест ја потврдија од Кенсингтонската...

Канадската тенисерка Ежени Бушар позираше за ,,Спортс илустрејтид“(фото)

  Американскиот спортски магазин  „Спортс илустрејтид“, предизвика ,,земјотрес“ со новата сесија фотографии во костими за капење, со славни спортистки. На насловната и внтарешните страници, објави...

Втор развод на Борис Бекер

По девет години брак, германската тениска легенда, Борис Бекер, се раздели со својата сопруга, 41-годишната Лили Бекер.  После 13 години врска и девет години брак,...

Петто дете за Роналдо, Џорџина е пак бремена

 Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо најверојатно по петти пат ќе стане татко. Имено, неговата свршеничка Георгина Родригез, со која има ќерка Алена Мартина, повторно...

Почина модната легенда Карл Лагерфилд

На 86 години почина еден од најголемите модни креатири на сите времиња, Карл Лагерфилд. Германецот почна како креатор на...

Почина глумецот Лук Пери

Некогашната тинејџерска ѕвезда од серијата ,,Беверли Хилс“, глумецот Лук Пери, почина во 52 година од животот. Пери пред неколку...

Творецот на серијата ,,Грдата Бети“ пронајден мртов во хотелска соба во...

Силвио Орта(45), автор на мега популарната серија ,,Грдата Бети“ е пронајден мртов со прострелни рани во хотелска соба во Мајами.

Актерски награди за политички пораки

Emma Stone i Denzel Washington во  Los Angeles, ја добија главната награда на филмските и телевизиски актери (SAG). Оваа награда со години е главен...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com