Сестрите Маријана и Росана после 17 години заедно во родното Куманово

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, вчера ги прими и разговараше со сестрите близначки, Маријана и Росана, по повод 500 години постоење на...

Фустанот на Тамара во боите на виножито на Парадата на гордоста

На Парадата на гордоста во Скопје, Тамара ја пееше својата евровизиска песна ,,Горда“. Им ја посвети на луѓето од ЛГБТ заедницата.

Принцот Хари и неговата сопруга го покажаа новородениот син

Англиските таблоиди ги објавија првите фотографии на синот на принцот Хари и на неговата сопруга Меган Меркл.

Македонец од Австралија ги освојува модните писти и публиката со своите...

Тони Мaтичевски, Австралиец со македонско потекло, последните неколку години е лидер во модните случувања во оваа земја . Тој...

Девојче со даунов синдром им ја украде славата на Саемот за...

Петгодишно девојче од Здружението на деца со даунов синдром од Мостар ги воодушеви присутните на Саемот за венчаници, одржан минатиот викенд.

Објавено е официјалното видео со песната на Тамара за Евросонг 2019...

Музиката е авторско дело на Роберт Билбилов, Лазар Цветковски и Дарко Димитров, а текстот го напишаа Коста Петров...

Почина глумецот Лук Пери

Некогашната тинејџерска ѕвезда од серијата ,,Беверли Хилс“, глумецот Лук Пери, почина во 52 година од животот. Пери пред неколку...

Почина модната легенда Карл Лагерфилд

На 86 години почина еден од најголемите модни креатири на сите времиња, Карл Лагерфилд. Германецот почна како креатор на...

Одлична изведба на ,,Едерлези“ и емотивна средба на Бреговиќ и Васка...

Горан Бреговиќ имаше емотивна средба со Васка Јанковска, пејачката што ја изведе неговата култна песна „Едерлези“. Јанковска, заедно сооркестарот „Агушеви“ се појавија...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com