Eди Рама ги дочека колегите премиери со бели патики и широка...

Со фотографија на која се гледа изгрејсонцето над манастирот Арденица во Драч, албанскиот премиер на својот ФБ профил ја најави неформаланата средба со премиерите...

Парискиот хотел “Риц” заработи рекордни 7,3 милиони евра од продажба на мебел

Луксузните парчиња мебел  на легендарниот хотел "Риц Париз“ се продадени на аукција за рекордни 7,3 милиони евра, соопшти аукциската куќа „Арткуриал“. Хотелот, кој е отворен во...

ВИДЕО: Животната приказна на подмладеното семејство патки во матниот Вардар

Неверојатно беше уживањето што  ни го приредија младенчињата на едно семејство диви патки кои веќе неколку години се жители на Вардар по неговото течение...

Амазонско племе нема допир со цивилизацијата

Во близина на границата со Венецуела живее племе во прашумите на Амазон кое нема никаков допир со цивилизавијата. Тие живеат во колиби, како во...

Творецот на серијата ,,Грдата Бети“ пронајден мртов во хотелска соба во...

Силвио Орта(45), автор на мега популарната серија ,,Грдата Бети“ е пронајден мртов со прострелни рани во хотелска соба во Мајами.

Хит фотографија со фудбалерот Фелаини на светските медиуми направена од фоторепортерот...

Македонскиот фоторепортер Борис Грдановски, којшто работи за АП, го „улови“ фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини, во момент , дел од секундата, на удар со...

Празници се нижат, по Нова година-Бадник и Божик

Како се празнува Бадник? Бадник е предвесник на најголемиот христијански празник – Божик. Прочитајте како се празнувале овие празници во минатото и што оставила традицијата...

Како најубаво да ги бојадисате велигденските јајца

Креативноста во бојадисувањето е секогаш лична инспирација , но понекогаш добро доаѓаат и неколку совети. Во очи денот кога се бојадисуваат првите велигденски јајца,...

На 28 години почина шведскиот диџеј Авичи

Шведскиот диџеј Авичи, почина на 28 годишна возраст во Оман. Неговиот издавач ја потврди веста.  „Со длабока тага објавуваме за загубата на Тим Берглинг, исто така...

Пет начини како да го уредите домот во празничен дух

Кој ќе чека до крајот на декември? Уште сега може да почнете со декорирање на својот дом или  да размислувате како да го уредите...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com