Најскапиот теренец на ,,Ролс Ројс” ќе чини 350.000 евра

  Новиот модел на теренец на ,,Ролс Ројс" , кој беше претставен со објавување на фотографија од изгледот на моделот ,,Кулинан", името е по најголемиот...

20 години од загинувањето на принцезата Дајана

Велика Британија денеска ја одбележува тажната годишница од загинувањето на принцезата Дајана. Пред 20 години, во Париз, во собраќајна несреќа под еден подвозник, бегајќи од...

К2 ги чува коските и крвните садови

Витаминот К2 се внесува само преку храна и тој речиси и дека не е присутен во исхраната на европските народи. Многу е важен затоа...

Зграда во Струмица накитена со новогодишни пакетчиња

Во близина на центарот на Струмица, кај старата автобуска станица, новата зграда позната како ,,Здравец“, го привлекува вниманието на возилата и минувачите. Под балконите...

5 причини зошто треба да ја направите ласерската корекција на диоптрија...

  Кога доаѓа летниот период сите мислиме само на едно нешто - одмор, плажа, сонце! Сакаме да поминуваме повеќе време надвор, а за тоа и...

Фатени ,,живи”-виновни или не

  Нема ништо послатко од куче и неговата реакција кога сопственикот ќе го фати дека направил некоја белја или палавост. Погледнете:  

Децата на Ѓоковиќ станаа предмет на обложување во обложувалниците ширум Европа

  За 1 вложено евро се добива 1.000 евра дека Стефан и Тара ќе станат гренд слем шампиони-е најновата хазардерска игра во обложувалниците во Европа Дел...

Новак Ѓоковиќ свири пиано!(видео)

  Српскиот тенисер, до неодамна рекет број 1, до почетокот на мастерс турнирот на осумтте најдобри тенисери, се релаксира свирејќи на пиано! Но, всушност тоа е...

Македонската кујна во VOGUE

  Зошто Македонија станува гурманска дестинација, со ваков наслов планетарно познатиот часопис за висока мода VOGUE, во последниот број објави статија за традиционалната македонска кујна. Илустрирана...

Актерски награди за политички пораки

Emma Stone i Denzel Washington во  Los Angeles, ја добија главната награда на филмските и телевизиски актери (SAG). Оваа награда со години е главен...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот