Храна за убава кожа

Дали знаете дека внесувањето на нездрава храна не само што влијае на здравјето,туку и на изгледот на вашата кожа.Промената на кожата е еден од...

Направено е првото сино вино во светот

Дали би пробале? Направено е првото сино вино во светот ! Една шпанска компанија ја искомбинира традицијата на својата земја и индустрија добивајќи уникатен...

Десет причини зошто треба да одите на пилатес

Пилатесот се заснова на осум принципи:  Опуштање  Рамнотежа  Контрола  Прецизност  Рутина  Дишење  Хармонизација  Ритмичко движење Десет причини зошто треба да го практикувате пилатесот: 1.Подобрено држење -Вашиот рбет...

Амазонско племе нема допир со цивилизацијата

Во близина на границата со Венецуела живее племе во прашумите на Амазон кое нема никаков допир со цивилизавијата. Тие живеат во колиби, како во...

Бременост на 20, 30 и 40 години

Повеќе експерти би рекле дека не постои вистинско време за започнување на семеен живот или секое време е вистинско, но не може да го...

Започна продажбата на билети за фестивалот EXIT

Билетите за популарниот фестивал Егзит што се одржува на Петроварадинската тврдина во Нови Сад се пуштени во продажба. Иако до почетокот има уште...

Новак Ѓоковиќ свири пиано!(видео)

  Српскиот тенисер, до неодамна рекет број 1, до почетокот на мастерс турнирот на осумтте најдобри тенисери, се релаксира свирејќи на пиано! Но, всушност тоа е...

Се сретнаа двете Први дами на САД

На американските медиуми и интернет портали осамна првата заедничка официјално фотографија на двете Први дами во Белата куќа, идната Меланија Трамп и се уште...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот