Вашата кожа не сака благо

Претераното користење слатки, посебно шеќер, може да влијаат многу лошо на вашата кожа. Таа ќе изгледа уморно, нездраво и без сјај, а ќе се...

Доктор Оз-измамник кој заработува милиони

Откако Опра Винфри го лансираше во шоу бизнисот, доктор Мехмет Оз од 2004 година усеал да маѓепса милиони гледачи ширум светот. Со неговите емисии...

Џиновски печурки во Порече

Зоре Силјановски од село Косово во Порече, пронајде огромни печурки тешки и над 15 килограми. Не само што вргањот добро роди во Порече, туку еден...

Розева прошетка за борба против ракот

Во организација на Здружение за борба против ракот ,,Борка" и оваа година се одржа Розева прошетка за подигнување на свеста кај жените за навремена...

Јелена Ѓоковиќ отвори ново училиште во Србија

Фондацијата ,,Новак Ѓоковиќ" на чие чело е Јелена Ѓоковиќ, го предаде во употреба осмото Училиште на животот. Адаптацијата и уредување на простори за...

К2 ги чува коските и крвните садови

Витаминот К2 се внесува само преку храна и тој речиси и дека не е присутен во исхраната на европските народи. Многу е важен затоа...

Новак Ѓоковиќ од друг агол

Во интервјуто за австралискиот Tennis Smash, најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ одговараше на многубројни прашања, па и оние неповрзани со тенисот. Кој е...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com