Албанец што се прави дека е Британец и го одзеде микрофонот...

Mомчето кое упадна на евровизиската сцена и ѝ го одзеде на момент микрофонот на британската претставничка додека пееше, на инстаграм постави фотографии од настанот...

Дуа Липа ќе пее пред финалниот меч од Лигата на шампионите...

Британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, ќе биде дел од церемонијата на отворањето на финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Киев, кога...

Меланија Трамп и Брижит Макрон во бело на изложба на дела...

Првите дами на САД и на Франција, Меланија и Брижит во бела гардероба се дружеа цел ден додека нивните сопрузи решаваа светски политички прашања. Тие...

Кејт и принцот Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со принцот Вилијам. Третото дете на Кејт и Вилијам се родило...

Кралицата Елизабета со концерт го прослави 92 роденден

Британската кралица Елизабета Втора со концерт во салата" Ројал Алберт Хол" во Лондон го прослави 92.роденден. На роденденската прослава на крилицата и пееја: Том Џонс, Кајли Миног, Стинг,...

Парискиот хотел “Риц” заработи рекордни 7,3 милиони евра од продажба на мебел

Луксузните парчиња мебел  на легендарниот хотел "Риц Париз“ се продадени на аукција за рекордни 7,3 милиони евра, соопшти аукциската куќа „Арткуриал“. Хотелот, кој е отворен во...

На 28 години почина шведскиот диџеј Авичи

Шведскиот диџеј Авичи, почина на 28 годишна возраст во Оман. Неговиот издавач ја потврди веста.  „Со длабока тага објавуваме за загубата на Тим Берглинг, исто така...

Во хотелот на Меси во Ибица ќе се организира журка...

Во хотелот во Ибица кој неодамна го купи ѕвездата на Барселона, Лео Меси, во октомври ќе се организира четиридневна забава само за жени. Журката...

Врата од собата во која престојувал Боб Дилан продадена за 100.000...

Врата од собата во њујоршкиот хотел Челзи во кој престојувал американската музичка легенда Боб Дилан е продадена на аукција за сума од 100.000 долари,...

Селма од песната на ,,Бијело дугме“ има 89 години и живее...

Селма од познатиот хит на југословенската група  „Бијело дугме“, постои и таа живее во Загреб . Деновиве некогашниот пејач на групата , Жељко Бебек, ја...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот