Кејт и принцот Вилијам добија син

Кејт, војвотката од Кембриџ, денеска се породи со машко дете, нејзино трето дете со принцот Вилијам. Третото дете на Кејт и Вилијам се родило...

Кралицата Елизабета со концерт го прослави 92 роденден

Британската кралица Елизабета Втора со концерт во салата" Ројал Алберт Хол" во Лондон го прослави 92.роденден. На роденденската прослава на крилицата и пееја: Том Џонс, Кајли Миног, Стинг,...

Парискиот хотел “Риц” заработи рекордни 7,3 милиони евра од продажба на мебел

Луксузните парчиња мебел  на легендарниот хотел "Риц Париз“ се продадени на аукција за рекордни 7,3 милиони евра, соопшти аукциската куќа „Арткуриал“. Хотелот, кој е отворен во...

На 28 години почина шведскиот диџеј Авичи

Шведскиот диџеј Авичи, почина на 28 годишна возраст во Оман. Неговиот издавач ја потврди веста.  „Со длабока тага објавуваме за загубата на Тим Берглинг, исто така...

Во хотелот на Меси во Ибица ќе се организира журка...

Во хотелот во Ибица кој неодамна го купи ѕвездата на Барселона, Лео Меси, во октомври ќе се организира четиридневна забава само за жени. Журката...

Врата од собата во која престојувал Боб Дилан продадена за 100.000...

Врата од собата во њујоршкиот хотел Челзи во кој престојувал американската музичка легенда Боб Дилан е продадена на аукција за сума од 100.000 долари,...

Селма од песната на ,,Бијело дугме“ има 89 години и живее...

Селма од познатиот хит на југословенската група  „Бијело дугме“, постои и таа живее во Загреб . Деновиве некогашниот пејач на групата , Жељко Бебек, ја...

Канадската тенисерка Ежени Бушар позираше за ,,Спортс илустрејтид“(фото)

  Американскиот спортски магазин  „Спортс илустрејтид“, предизвика ,,земјотрес“ со новата сесија фотографии во костими за капење, со славни спортистки. На насловната и внтарешните страници, објави...

„Еye Cue“ со „Lost and found“ ќе ја претставуваат Македонија на...

Комисијата одлучи дека песната „Lost and found“ на авторот на музика и текст Бојан Трајковски и во аранжман на продуцентот Дарко Димитров, има убедливо...

Влатко Стефановски: Ја изгубив мојата сопруга со која поминав 35 заеднички...

,,Изминатиов период ми беше многу тежок. Пред една и пол година син ми доживеа сообраќајна несреќа и се повреди многу страшно. За жал, пред...

Во Фокусот

Последни вести

Избор на авторот