Петто дете за Роналдо, Џорџина е пак бремена

 Најдобриот светски фудбалер Кристијано Роналдо најверојатно по петти пат ќе стане татко. Имено, неговата свршеничка Георгина Родригез, со која има ќерка Алена Мартина, повторно...

Секс скандал: Осум фудбалери на Мексико се забавувале со 30 проститутки

 Секс скандал ја тресе фудбалската репрезентација на Мексико во пресрет на Мундијалот во Русија, откако тамошните медиуми открија дека осум репрезентативци се забавувале со 30 проституки за време на...

Втор развод на Борис Бекер

По девет години брак, германската тениска легенда, Борис Бекер, се раздели со својата сопруга, 41-годишната Лили Бекер.  После 13 години врска и девет години брак,...

Келнерка го обвини Раиконен за сексуално злоставување

 Пилотото на Ф1 тимот Ферари, Кими Раиконе,н е обвинет за сексуално вознемирување, засега од неименувана келнерка. Жртвата го пријавила финскиот возач за сексуално злоставување...

Гитарата на Боб Дилан продадена за половина милион долари

Легендарната гитара  на  Боб Дилан „Fender Telecaster“ од 1965 година продадена е за 495.000 долари на аукција посветена на „иконите на музиката“, која се одржа изминатава...

Италијанската актерка Азија Арџенто откри дека Харви Вајнстајн ја силувал во...

  Годинешното издание на Канскиот филмски фестивал заврши со моќен говор на италијанската актерка Азија Арџенто што ги занеми присутните и ги соочи со суровата...

Бекамови беа ,,елеганција во движење“ на кралската свадба

Англискиот фудбалска легенда Дејвид Бекам беше вистинска "елеганција во движење" на кралската свадба на принцот Хари и Меган. Заедно со својата сопруга Викторија, изгледаа одлично и...

Мијата го промовираше спотот за “Домаќинска” инспиран кога виткала сарми(видео)

Денеска во салата на "Кинотека на Македонија" , пејачката Мијата го промовираше спотот за нова композиција "Домаќинска'' во која таа е автор на текстот, а истовремено и го режираше...

Албанец што се прави дека е Британец и го одзеде микрофонот...

Mомчето кое упадна на евровизиската сцена и ѝ го одзеде на момент микрофонот на британската претставничка додека пееше, на инстаграм постави фотографии од настанот...

Дуа Липа ќе пее пред финалниот меч од Лигата на шампионите...

Британската пејачка со косовско потекло, Дуа Липа, ќе биде дел од церемонијата на отворањето на финалниот натпревар во Лигата на шампионите во Киев, кога...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com