Изборната кампања во финишот

Политичките партии имаат уште два дена да ги претстават свооите погледи за иднината на земјата, да го искритикуваат противникот и да ги убедат граѓаните...

Груевски не мислел така

Груевски денеска од Муртино се правда дека не мислел така, како што изјави вчера во Делчево дека Андон Ќосето би го решил на негов...

Заев ги повика неопределените да им се придружат на 11-ти декември

    ,,До сите тие кои што се уште се неопределени, до сите тие што молчат, а слушнале, а виделе, а разбрале, а разбраа сите во...

Заев и Зекири повикаа од Куманово граѓаните во недела да заокружат...

 Лидерот на СДСМ Зоран Заев и кандидатите за пратеници Мухамед Зекири, Оливер Спасовски, Максим Димитриевски и Фросина Ременски од плоштадот во Куманови ги повикаа...

Груевски го обвини Заев дека лажел два милиони граѓани

  ,,Во недела следи уште една голема референдумска победа, победа за Република Македонија, сите ние поминавме еден тежок период и сценарио од страна на СДСМ,...

Заев: Ќе гинам на терен за младите

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва во Крива Паланка им се обрати, меѓу другите, и на работниците, на кои им порача дека на 11...

Со масовно гласање оваа власт ќе падне

Павле Трајанов, Јове Кекеновски, Слободан Богоески и кандидатите за пратеници во втората изборна единица, престојуваа во Куманово каде одржаа прес конференција и повикаа граѓаните...

Заев: На 11-ти декември граничната полиција да внимава да не избега...

На митингот во Охрид лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека ќе освојат 5 до 10 пратенички мандати повеќе од политичкиот ривал...

ВМРО за Македонија нуди решение за ГТЦ

Коалицијата ВМРО за Македонија со мобилниот тим денеска повторно престојуваше во Градскиот трговски центар. Состојбата станува критична, вели Марјан Огњановски. – Во изминативе 24...

Административците не треба да страхуваат за своите места, нема примање со...

Носителот на листа за СДСМ во ИЕ 1 Стево Пендаровски порача дека вработените во државната администрација не треба да се плашат за своите работни...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com