Прилеп со зголемен број заразени од Ковид 19

Поради зголемениот број на случаи на коронавирус во Прилеп, градоначалникот Илија Јованоски за утре во 11:00 часот закажа седница на Општинскиот кризен...

408 нови случаи на Ковид 19 од кои 227 во Скопје

Во последните 24 часа се направени 2140 тестирања, а регистрирани се 408 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје 227-Куманово 12-Штип 15-Прилеп 4-Тетово 34-Струга...

301 санкционирани возачи во Скопје за еден ден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (19.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Во рекордно време е саниран дефектот кој предизвика прекин на водоснабдувањето...

ЈП Водовод и канализација – Скопје ја известува јавноста дека дефектот на бул. Кочо Рацин, спроти Олимписки базен,...

Скопјани вечерва ќе добијат вода

Саниран е дефектот на пукнатата цевка и од 21 часот полека ќе почне да се пушта водата, велат од ЈП „Водовод и...

Филипче: Ова се трите клучни мерки кои може да го сопрат...

,,Заштитната маска, одржувањето на физичка дистанца и миењето на раце се клучни во борбата со ковид-19. Во моментов, тоа се единствените мерки...

Општина Аеродром со 505 активни случаи има најмногу заразени од Ковид...

Активни случаи на Ковид 19 по општини во Скопје денеска изгледа вака: • Аеродром – 505 • Чаир...

Се отстрани дивата населба и се расчистија огромни количини смет под...

Со заедничка акција во која учествуваат екипи на Инспекторатот на Град Скопје, Центарот за социјални работи на град Скопје, Министерството за внатрешни...

Стартува со работа новата мерна станица за квалитет на воздух во...

Денес во Гевгелија се пушти во употреба новата мониторинг станица за квалитет на воздух со што бројот на официјалните мониторинг станици во...

Граѓаните вратија неколку илјади стари печки за субвенции за...

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска заедно со градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов, генералниот директор на АД...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com