Стартува со работа новата мерна станица за квалитет на воздух во...

Денес во Гевгелија се пушти во употреба новата мониторинг станица за квалитет на воздух со што бројот на официјалните мониторинг станици во...

Од 535 нови случаи на Ковид 19 дури 277 се во...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје...

Градоначалниците на Прилеп и Куманово заеднички го чествуваат Денот на народното...

Согласно Владиниот протокол за одбележување државни празници, во рамки на прославата на празникот ,,11 Октомври-Ден на народното востание на македонскиот народ“, ...

Академскиот сликар Роберт Цветковски е добитник на Осмооктомвриското признание за промоција...

Академскиот сликар, уметник, педагог, Роберт Цветковски, со тридецениско работно искуство и над 31 самостојна изложба во светот, доби Осмооктомвриско признание за особени...

Камиони со денови исфрлаат земја и градежен шут покрај Охридско Езеро...

Веќе една седмица големи камиони исфрлаат земја и градежен шут на потегот од кампот Ливадиштa до населбата Елен Камен, алармираа од СОС...

Протест во Битола на Независниот полициски синдикат за поддршка на двајцата...

Двајцата полицајци од Битола кои завршија со суспензија да се вратат на работа, а понатаму институциите, како што се Одделот за внатрешна...

49 годишна медицинска сестра од Охрид почина од Ковид 19

Денес Општа Болница Охрид тагува . Од оваа болница соопштија дека починала нивната колешка, Дијана Димоска. ,,

Дрвокрадци во велешко тешко повредија полицајци

На социјалните мрежи се појави видео од Велес на кое се гледа дека Брза помош вози низ градот со полициска придружба. Твитер...

Одземена бесправно исечена дрвна маса од реонот на Галичица

Не запира атакот врз шумите. И покрај сите предупредувања и постојаното присуство на терен на Шумочуварската служба на ЈПНШ и Одделението за...

Починат пациент со ковид симптоми украден од болница во Струмица

Директор на струмичката болница изјави за Канал Вис дека починат хроничен пациент, со симптоми на ковид е украден насилно од болницата од...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com