Општина Аеродром со 505 активни случаи има најмногу заразени од Ковид...

Активни случаи на Ковид 19 по општини во Скопје денеска изгледа вака: • Аеродром – 505 • Чаир...

Се отстрани дивата населба и се расчистија огромни количини смет под...

Со заедничка акција во која учествуваат екипи на Инспекторатот на Град Скопје, Центарот за социјални работи на град Скопје, Министерството за внатрешни...

Од 535 нови случаи на Ковид 19 дури 277 се во...

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2445 тестирања, а регистрирани се 535 нови случаи на ковид-19 во:-Скопје...

Мераклии по скапи коли, ама не сакаат да платат 50 денари...

ЈП Паркинзи на Општина Центар секоја недела прави збирен пресек на подигнати возила и напишани казни на нејзина територија.

Населба Лисиче тоне во ѓубре

Жители на населбата Лисиче, која е дел од општина Аеродром, се револтирани од нехигиената и ужасната комунална слика. Насекаде ѓубре, стари кревети,...

Целосно завршена реконструкцијата на крстосницата кај Собрание и улицата ,,11 Октомври“

Како што вети завчера градоначалникот Петре Шилегов: ,,Целосно завршена, и скоро целосно означена ул. 11 Октомври. Вечерва после 20...

Аеродром, Центар и Карпош со над 300 заразени, расте бројката во...

Скопје е жариште на корона вирусот. Последните бројки покажуваат дека три скопски општини, секоја поединечно, надминаа по 300 активни случаи на...

Шилегов го разгледа и покажа новиот стационар за кучиња ,,Лајка“

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, најави дека многу бргу ќе биде отворен новиот стационар за бездомни кучиња ,,Лајка“. Еве...

Вака изгледа крстосницата кај Собрание која треба да се направи до...

Ова е крстосницата на ул. 11 -ти Октомври кај Собрание, која во моментот се реконструира.

Инспекторатот го растури живинарскиот пазар пред поликлиника ,,Бит Пазар“

Во акцијата утрово на Бит Пазар, пред поликлиниката, инспекторите на Инспекторат на Град Скопје, затекнаа поголема група на продавачи на тротоарот...

Последни вести

Избор на авторот

Во Фокусот

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com